Haber

Huzursen ' den Emek Sendikacılığı

HUZUR-SEN ' DEN EMEK SENDİKACILIĞI

DİYALOG VE EMEK SENDİKACILIĞI FARKI

▫️Huzur-Sen İl Yönetimi ve 4/D' li Sağlık çalışanı meslektaşlarımızla birlikte Dicle Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr.Talip GÜL'ü makamında ziyaret ettik.

▫️Ziyarette Son 1 aydır gündemimizde olan ve malumunuz görüşmeler, yazışmalar ayrıca imza kampanyamizla bireysel dilekçelerimiz ile belirttiğimiz konu olan Pandemi Hastanesinde dönüşümlü eşit ve adil tüm çalışanların görevlendirilmesi talimatı sebebiyle Sayın Rektörümüze teşekkürlerimizi sunduk.

▫️Yeni görevlendirmeler sonrasında izolasyon sürecinin olmaması konusunu ve bunun toplum/çalışan sağlığı açısından olumsuzluk teşkil ettiğini belirtip görevlendirme sonrası izolasyon süreci talep ettik kısa süre içerisinde olumlu dönüş bekliyoruz.

▫️Sonraki Görevlendirmelerde çalışacak olan meslektaşlarımıza risk alanı olması sebebiyle yüksek katsayı ile ödeme yapılmasını talep ettik ve  bu yönde uygulama yapılacağını belirtildi.

▫️4/D'li çalışan sağlıkçı meslektaşlarımızın 4/B kadrosuna alınmasıyla ilgili olumlu müsbet gelişmeler mevcuttur. Önceki  görüşmelerimiz minvalinde gelişmeler var olup Sürecin hassasiyeti ve sabote edilmemesi sebebiyle detayları sadece 4/D çalışan arkadaşlarımızla detaylı görüşmekteyiz.

▫️Sıcak, samimi karşılıklı iyi dilek ve temennilerle sonuçlanan görüşme neticelendi.

Huzur-Sen Diyarbakır İl Yönetimi